O Webu

Autoři ^

Michal Štěrba (sterbik)
sterbik@seznam.cz

Pavel Jirák (czita)
www.jipas.cz

Michal Kruška (disgrafik)
www.disgrafik.eu

^

Historie ^

Toto je již šestá verze stránek, které se zabývají kolínským fotbalem.
První "imitace" webových stránek vznikla na jaře 1999, kdy jsem se na fakultě učil vytvářet stránky. Obsahovaly výsledky posledního kola a tabulku okresních soutěží dospělých. Návštěvnost stránek byla asi nulová :-)
První obstojné stránky vznikly o rok později. Speciálním exportem z vlastnoručního programu na správu výsledků vznikly stránky, které byly umístěny na dnes již neexistujících adresách kfis.kgb.cz a kfis.oceany.cz.
Nesnadná správa mě rychle hnala k vytvoření generovaných stránek. Prvním postupným krokem bylo generování souborů ze savů svého programu.
Definitivně databázové stránky vznikly na podzim 2002 na stránkách kfis.aktualne.cz. Přibližně za 2 roky jsem však začal zjišťovat, že struktura není navržena příliš vhodně a začal uvažovat o další verzi. Mezitím byla vynuceně změněna adresa na kfis.kvalitne.cz.
Od podzimu 2005 bylo uživatelům umožněno editovat aktuální výsledky a také všechny sestavy.
Na jaře 2006 jsem začal vyrábět novou verzi stránek, které od začátku roku 2007 umožňují většinu původní funkčnosti a jsou připravovány k oficiálnímu spuštění.
Na jaře 2009 se zrodil plán na další přepsání stránek, hlavně z důvodu potřeby přepsání některých admin funkcí a práce se sestavami. Při té příležitosti došlo také k drobným úpravám vzhledu a rozšíření šířky stránek. Ke spuštění by mělo dojít v listopadu 2010.

^

Spolupráce ^

Nejdůležitější pro kvalitní informační hodnotu stránek jsou data. Přes veškerou snahu není možné zajistit, že jsou všechna data správná a kompletní.
Proto může kdokoli nejen zadávat výsledky a sestavy, ale psát články o dění ve fotbale a mnoho dalších věcí (budou přibývat později, aktuálně jich moc není).
Archiv není konečný, budeme velice rádi, pokud nám budou poskytnuta data z dalších soutěží, klidně i starších než kam sahá archiv (podmínkou je pouze účast alespoň jednoho týmu z Kolínska).

^

Přihlášení

 

Zapomněl jsem heslo Nová registrace

Zápasy

Dnes se hraje 0 zápasů.
Zítra se hraje 1 zápasů.
Včera se hrálo 25 zápasů.

Anketa

Jak se Vám líbí nové zobrazení sestav v zápase?

Hrozné, vraťte původní

Nic moc

Je to stejné

Lepší než původní

Skvělé

Nemám názor

Chyba, vylepšení, nápad...

Reakce na Vaše návrhy zde